اخبار و مقالات

نمایشگاه دروپا

نمایشگاه دورپا 2021
نمایشگاه دورپا Drupa بزرگترین و مهمترین فستیوال و نمایشگاه صنعت چاپ است که در مهد چاپ صنعتی دنیا یعنی شهر دوسلدورف آلمان و هر ۳ سال یکبار برگزار میگردد.

نام نمایشگاه دروپا برگرفته از ابتدای دو کلمه(druck und papier) در زبان آلمانی به معنای جوهر و کاغذ است. هر ۳ سال هزارن کمپانی از بیش از ۶۰ کشور دنیا در این نمایشگاه شرکت میکنند و همواره شرکت ها و کمپانی های بزرگی مانند: هایدلبرگ، کداک، نیکون، کونیکا مینولتا .کنون، ریکو و شرکت های بسیاری از بهترین و جدیدترین تکنولوژی های خود را به طور ویژه در این نمایشگاه بزرگ به نمایش میگذارند.بر اساس اطلاعیه خبری بیش از ۱۹۰۰ نفر در پانل و برنامه های زنده اینترنتی شرکت داشته و اطلاعات فراوانی از سخنرانی های ویدیویی، غرفه گذاران و دست اندرکاران صنعت چاپی دریافت کردند.
بیش از ۷۰ درصد از کل بازدیدکنندگان غیرآلمانی بودند. همزمان بیش از ۱۴ هزار نفر از سایت نمایشگاه دیدن کردند که این خود گواه توجه و علاقه بازدیدکنندگان به آگاه شدن از برنامه های دروپا است.
برنامه مجازی نمایشگاه دروپابه سه بخش ” فضای نمایشگاهی “، ” محوطه کنفرانس ” و ” مرکز ایجاد ارتباط ” تقسیم شده است. این بخش ها پلی مجازی بین بازدیدکنندگان و غرفه گذاران تا زمان برگزاری نمایشگاه دروپا که از ۲۰ تا ۲۸ آوریل ۲۰۲۱ در شهر دوسلدورف آلمان برگزار می شود، ایجاد می کند.
آیا ۱۴ هزار بازدیدکننده برای نمایشگاه دروپا آمار قابل قبولی است؟ شاید با در نظر گرفتن وضعیت بغرنج کنونی جهان چنین باشد. تردیدی نیست که مرکز نمایشگاهی دوسلدورف با نقطه عطفی در طول تاریخ خود مواجه شده است، تهدیدی که می تواند موجودیت این رویداد را به خطر اندازد، بودن یا نبودن آن را رقم بزند.
به نظر می رسد مرکز نمایشگاه دروپا دوسلدورف تا کنون به خوبی توانسته با موقعیت اسف بار کنونی به خوبی کنار بیاید. در حالیکه بیشتر سازندگان و شرکت های بزرگ حضور خود را در دروپا لغو می کنند مرکز دوسلدورف با آینده ای نا مطمئن و بی ثبات رو به رو است.
در طی چند ماه گذشته مرکز نمایشگاهی دوسلدورف مقاومت خوبی از خود نشان داده است و در تلاش است تا نمایشگاه دروپا را زنده نگاه دارد. ارهارد وین کامپ مدیرعامل اجرایی نمایشگاه های تجاری مرکز نمایشگاهی دوسلدورف می گوید: ” پیش نمایشگاه مجازی دروپا اهمیت ویژه ای برای مرکز نمایشگاهی دوسلدورف دارد.
این رویداد نشان می دهد چگونه در اوج بحران می توان راه حل هایی برای حفظ ارتباط بین عوامل مختلف صنعت چاپ ارائه کرد. ما تلاش بی امانی برای تقویت ارتباط جهانی صنعت چاپ نه تنها از طریق رویدادهای محلی بلکه از طریق توسعه فرمت های مجازی جدید آغاز کرده ایم.
” سابین گلدرمان مدیر پروژه های فناوری های چاپ مرکز نمایشگاهی دوسلدورف در ادامه می گوید: ” واکنش غرفه گذاران و بازدیدکنندگان Drupa preview بسیار مثبت بوده است.
این پیش نمایشگاه مجازی بستر ارزشمندی برای ایجاد ارتباط مستمر بین مشتریان و فروشندگان ایجاد می کند، مسیری که تعامل بین اعضای صنعت جهانی چاپ در طول بحران ویروس کرونا را امکان پذیر می کند.فرمت دیجیتال این رویداد باعث بهبود ارتباط بین دست اندرکاران صنعت چاپ و تمرکز بر روی روندهای آینده این صنعت می شود. از این پس هدف ما ایجاد یک بستر هیبرید ( دوگانه ) است که می تواند بهترین ویژگی های هر دو دنیای مجازی و واقعی را ارائه کرده و از این طریق نمایشگاه دروپا ۲۰۲۱ بتواند بهترین نتیجه را عاید بازدیدکنندگان کند. در ویدیویی که مرکز دوسلدورف در یوتیوب به نمایش گذاشت حیاتی بودن و ضرورت چاپ برای زندگی روزمره همه مورد تاکید قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *